۱۳۹۸/۰۴/۰۳

حفظ اعضای کانال تلگرام

در مطلب ” بالابردن ممبر کانال تلگرام” برخی روشهای افزایش اعضای کانال تلگرام را ذکر کردیم. در این مطلب قصد داریم در مورد یک موضوع مهم صحبت کنیم که برای بالابردن عضو کانال تلگرام بسیار حائز اهمیت است و آن “حفظ اعضای کانال تلگرام” است.

در هر کسب و کاری دو فرایند برای فروش بیشتر و جذب مخاطب یا مشتری وجود دارد. اولی جذب مخاطب است که با روشهای آن قبلا اشنا شده ایم. اما مورد دوم که اهمیتی به مراتب بیشتر دارد، حفظ مخاطبین و مشتری های فعلی و تبدیل آنها به مشتری فعال است. برخلاف تصور برخی افراد که فرایند رونق کسب و کار را منحصر به جذب مخاطب می دانند، حفظ اعضای کانال تلگرام فرایندی مهمتر و حتی سختتر است.

شما ممکن است بتوانید با رعایت اصول درست افزایش ممبر کانال تلگرام” وخرید عضو کانال تلگرام، اعضای کانال خود را به تعداد مورد نظر خود برسانید، اما در صورتی که اصول برخورد با مخاطب و حفظ مشتری را ندانید، به زودی شاهد ریزش اعضای کانال تلگرام خود و از دست رفتن مخاطبین خواهید بود. وقتی ریزش در کانال زیاد باشد، در واقع تلاشهای شما برای بالابردن ممبر کانال تلگرام نیز به هدر می رود. هرچه برای خرید ممبر کانال تلگرام هزینه کنید، چون تعداد کسانی که کانالتان را ترک میکنند، زیاد است، تاثیری در تعداد اعضای کانال تلگرام نخواهید دید.

 

حفظ اعضای کانال تلگرام

 

برای اینکه بتوانید اعضای کانال تلگرام خود را حفظ کنید باید اصول زیر را رعایت نمایید:

 

۱- در مطلب گذاری خلاق باشید

 

بسته به هدفی که برای کانال خود در نظر گرفته اید، سعی کنید در گذاشتن مطالب خلاقیت به خرج دهید. مطالبی که قبلا در کانال خود گذاشته اید، را تکرار نکنید. ادبیات نوشتاری خود را برای هر مطلب عوض کنید تا جدید و جذاب به نظر برسد.

 

۲- مطالب کانالهای دیگر را کپی نکنید

 

کاربران تلگرام در کانالهای زیادی عضو هستند و بسیاری مطالب در طول روز از یک کانال به کانال دیگر می چرخد و ممکن است بارها دیده شود. وقتی کاربران خبر یا مطلبی را در کانال دیگری مشاهده کرده، و بعد شما همان مطلب را منعکس کنید، به آنها این پیام را می دهید که خود چیز جدیدی برای ارائه ندارید. به این ترتیب کاربران ترجیح میدهند، کانال شما را ترک کنند. این امر منجر به ریزش اعضای کانال تلگرام شما می شود.

 

۳- از تصاویر استفاده کنید.

 

تصاویر همیشه جذابیت زیادی برای کاربران دارند. در استفاده از آنها تنبلی به خرج ندهید. اگر کانال تلگرام شما در مورد فروش است، حتما عکس اجناس خود را در کنار مشخصات آنها قرار دهید. این کار به طور چشمگیری مخاطب را جذب کرده و در خرید مصمم تر میکند.به علاوه در صورتی که کانالی دارید که به ارائه مطالب علمی، پزشکی، خبری و از این دست می پردازد، عکسهای مرتبط با مطالب بسیار مفید خواهد بود. کانالهایی که تنها محتوای بدون عکس ارائه می دهند، برای کاربران تلگرام خسته کننده می شوند.

 

۴-محتوای کانال تلگرام خود را غنی کنید

 

مهمترین عامل در افزایش ممبر کانال تلگرام و همینطور حفظ اعضای کانال تلگرام محتوای مناسب و صحیح است. از ارائه مطالب زرد یا اخبار نادرست جدا بپرهیزید. این کار به سرعت مخاطبین شما را کاهش می دهد.سعی کنید مطالبی که ارائه می دهد، به روز و مفید باشد.

 

۵- از تبلیغ زیاد بپرهیزید

 

در صورتیکه کانال شما در طول روز اگهی های تبلیغاتی زیادی داشته باشد، مخاطب را خسته میکند و حتی ممکن است باعث شود مخاطب به کانال شما صرفا به چشم یک کانال تبلیغاتی نگاه کرده و آن را ترک نماید.

 

۶- زمان ارسال پست تلگرام را درست انتخاب کنید

 

باید ببینید در چه ساعاتی از شبانه روز افراد استفاده بیشتری از تلگرام دارند. مسلما ساعاتی از شب یا نیمه شب زمان مناسبی برای ارسال پست تلگرام نیست. در این زمان عده بسیاری در حال خواب و استراحت هستند و مطالب شما را از دست می دهند. به علاوه در ساعات کاری اداری نیز عده کثیری از مردم به دلیل شاغل بودن نمیتوانند کانال های تلگرام خود را بررسی و مطالب آن را مشاهده کنند.

البته در مورد کانالهای خبری شرایط متفاوت است. کانالهای خبری باید اخبار روز را به سرعت منعکس کنند و از دیگر رقبای خبری خود عقب نمانند.

 

۷- با کابران در تماس باشید

 

در صورتکیه کاربران به شما پیامی میفرستند یا سوالی دارند، در اولین زمان ممکن و در صورت امکان به صورت آنلاین پاسخگوی انها باشید. اگر تعداد اعضای کانالتان زیاد است و به تنهایی نمیتوانید پاسخگوی حجم عظیم مخاطبین باشید، حتما تعداد ادمین های کانال تلگرام خود را افزایش دهید.

 

۸- از ارسال زیاد پستها بپرهیزید

 

تعداد پستهای کانال تلگرام شما باید مناسب با محتوا و هدف سایت و نیازهای کاربران باشد. اگر مطالب بیش از حد در روز روی کانال ارسال شود، برای کاربران آزار دهنده خواهد بود.

 

امیدواریم از این مطلب بهره کافی را برده باشید. مطالب زیر نیز ممکن است برایتان مفید باشند:

افزایش ممبر کانال تلگرام

خرید عضو کانال تلگرام

افزایش بازدید پست تلگرام

آموزش ترفندهای تلگرام