۱۳۹۸/۰۴/۰۳

دلایل ریزش اعضای کانال تلگرام و جلوگیری از آن

 

فرض کنید شما صاحب کانال تلگرامی هستید و از آن کسب درامد میکنید. توانسته اید با روشهای بالابردن ممبر کانال تلگرام و خرید عضو کانال تلگرام ، تعداد اعضای کانال تلگرام خود را افزایش دهید و به تعداد قابل قبولی برسانید. اما در عین حال شاهد ریزش اعضای کانال تلگرام خود هستید. در این مطلب دلایل ریزش اعضای کانال تلگرام را بررسی کرده و راههای مقابله با ان را توضیح خواهیم داد.

زمانیکه ریزش در تعداد اعضای تلگرام رخ می دهد، زحمات شما برای جذب مخاطبین هدر می رود. باید بدانیم این ریزش به چه دلایلی رخ می دهد.

 

 

 

 

دلایل ریزش اعضای کانال تلگرام موارد زیر است:

 

۱- مطالب بد، نادرست،غیر مفید یا غیر مرتبط به کانال تلگرام

 

وقتی شما مطالبی را روی کانال می فرستید که صحت ندارد، یا برای کابر مفید نیست، کاربر دلیلی برای ماندن در کانال نمی بیند و ان را ترک میکند. به همین ترتیب اگر محتوای کانال شما ربطی به خود کانال نداشته باشد، کاربر را ناامید میکند. زمانیکه شما کاربری را با هدف مشخص به سمت خود جذب کرده اید، باید دقت کنید که از ارسال مطالب نامرتبط بپرهیزید.

 

۲- تغییر نام یا لوگوی کانال تلگرام

 

کاربر، کانال شما را با نام و لوگوی اولیه آن می شناسد. زمانیکه بدون اطلاع نام آن را تغییر می دهید، کاربر در تلگرام خود گروهی با نام نااشنا مشاهده میکند. در این حالت ممکن است به اشتباه تصور کند، ناخواسته به کانالی که نمیداند اضافه شده و بدون باز کردن کانال آن را حذف نماید.

 

۳- تبلیغات زیاد و نامرتبط به کانال

 

اگر تبلیغاتی که روی کانال خود می گذارید، از محتوای کانال دور باشد، یا میزان تبلیغات کانال شما زیاد باشد، کاربر زده شده و کانال را ترک می کند.

 

۴- تغییر رویه کانال تلگرام

 

همانطور که گفته شد، کاربران شما را با هدف مشخص دنبال می کنند، در صورتیکه هدف کانال، رویه و موضوع آن تغییر کند، ممکن است مورد پسند یا علاقه بسیاری از کاربران شما نبوده و آن را ترک کنند.

۵- عدم توجه به مناسبات ملی و مذهبی یا اتفاقات روز

 

در مناسبات مذهبی مانند ایام سوگواری ائمه اطهار از گذاشتن مطالب طنز خودداری کنید. چرا که بسیاری از مخاطبین شما ممکن است اعتقادات مذهبی داشته باشند واین کار را توهین به اعتقادات خویش دانشته ، کانال را ترک کنند. این مطلب در مورد اتفاقات روز جامعه نیز صحیح است. اگر اتفاق ناگواری رخ داده باشد و شما بی توجه به ان مطالب طنز روی کانال خود بگذارید، خشم مخاطبین خود را برمی انگیزید و آنها را وادار به ترک کانال می کنید.

 

۶- پست ها و مطالب خیلی طولانی

 

این روزها همه افراد دغدغه ها و مشکلات زیادی دارند و تمایلی به خواندن مطالب طولانی ندارند. کاربران تلگرام مطالب کوتاه مختصر و مفید را می پسندند. پس تا حد ممکن از ارسال مطالب طولانی بپرهیزید.

 

۷- به روز نبودن و ترک کانال برای مدت طولانی

 

در صورتیکه مطالب قدیمی روی کانال خود بگذارید یا برای مدت طولانی مطلبی را ارسال نکنید، کانال شما از نظر کابران راکد تلقی شده و آن را به تدریج ترک میکنند و به این ترتیب منجر به ریزش اعضای کانال تلگرام شما می شوند.

 

باا رعایت اصول بالا میتوانید تا حد زیادی حفظ اعضای کانال تلگرام خود را تضمین کنید. مطالب زیر نیز ممکن است برایتان مفید باشند:

افزایش ممبر کانال تلگرام

خرید عضو کانال تلگرام

افزایش بازدید پست تلگرام

آموزش ترفندهای تلگرام